O FIRMIE

Jeśli nic się nie zmienia to trzeba to zmienić!

Od samych początków lat 90-tych i od powstania firmy, naszą misją było zapewnianie wsparcia podmiotom działającym w branży motoryzacyjnej, poprzez dostarczanie produktów wysokiej jakości i wiedzy technicznej niezbędnej do obsługi zagadnień związanych z poprawnym doborem kół.

Przez kolejne ponad 30 lat na polskich drogach przybyło zdecydowanie więcej samochodów niż można było wtedy przypuszczać, co za tym idzie zmieniła się specyfika nowych pojazdów. RAD jako firma obecna przez ten cały okres, zdobyła nieocenioną wiedzę techniczną i doświadczenie dzięki współpracy z ponad dwudziestoma europejskimi producentami i dostawcami felg.

Historia Firmy

Rok 1998

REUTLINGEN, NIEMCY

Początek firmy

Gruppe_logo_HKS13_jpg

W Regułach pod warszawą powstaje firma pod nazwą R.TEC-Polska Sp. z o.o. jako część międzynarodowego koncernu znanego pod nazwą Grupa REIFF z siedzibą w Reutlingen (Niemcy).

Głównym kategorią asortymentu sprzedawanego w Polsce są felgi aluminiowe do popularnych ówcześnie samochodów osobowych.

asortyment

Wraz ze wzrostem zamożności polaków, przyszedł czas na poszerzenie asortymentu i wzbogacenie oferty o opony samochodowe. Początek lat 2000 sprawił, że w końcu klienci mieli możliwość zakupu produktów, które wcześniej wydawały się być niedostępne finansowo.

Rok 2002

REGUŁY, POLSKA

Rok 2012

REGUŁY, POLSKA

Biuro i siedziba

Następuje zmiana siedziby na obiekt dysponujący wszystkimi technicznymi i magazynowymi możliwościami do obsługi nowo wprowadzonej kategorii asortymentowej. Co więcej firma wchodzi w erę internetowego boomu.

Połączenie

Decyzją niemieckiego zarządu Grupy REIFF dochodzi do połączenia dwóch spółek obsługujących rynek polski. Tym sposobem HANSE TRADING REIFENSERVICE  Sp. z o.o. tworzy wraz z R.TEC-Polska Sp. z o.o. nowy podmiot znany później jako R.TEC-HANSE Sp. z o.o..

Rok 2014

OPACZ–KOLONIA, POLSKA
MICHAŁOWICE

Rok 2014

OPACZ–KOLONIA, POLSKA
MICHAŁOWICE

Nowa LOKALIZACJA

Następstwem połączenia obu spółek jest przeniesienie centrali do nowoczesnego obiektu pozwalającego na obsługę zamówień w nowo przyjętym modelu biznesowym. Dodatkowym benefitem wynikającym z przeniesienia do nowej siedziby jest jeszcze lepsza ekspozycja asortymentu i kluczowej dla firmy kategorii – felgi aluminiowe.

Zmiana zarzadu

W października 2017 roku spółki należące do Grupy Reiff w tym również R.TEC-HANSE Polska zostają przyłączone do nowej europejskiej organizacji hurtowni opon i felg European finTyre Distribution (EfTD), której to obroty sięgają 1 miliarda euro .

Rok 2017

REUTLINGEN, NIEMCY​

Rok 2019

LONDYN, WIELKA BRYTANIA

Fintyre

fintyre

Na początku roku 2019 i tuż po przejęciu praktycznie wszystkich największych hurtowych dystrybutorów opon i felg w europie (między innymi: Reiff Reifen und Autoservice, Tyre1, RS Exclusiv), prawie wszystkie spółki istotne dla działalności operacyjnej niemieckiej Grupy Fintyre są w stanie upadłości. Następuje podjęcie decyzji o likwidacji i odsprzedaży większości podmiotów w tym polską spółkę R.TEC-HANSE.

Zmiany organizacyjne

W 2020 roku dotychczasowa działalność handlowa R.TEC-HANSE POLSKA została przekazana firmie RAD, która w raz z pozostałym zespołem kontynuuje nieprzerwanie główne cele swoich poprzedniczek. Główną zmianą i tym w czym się specjalizuje RAD jest zapewnienie dostępności felg aluminiowych firmom z branży motoryzacyjnej w Polsce.

Rok 2020

WARSZAWA, POLSKA​

Doświadczając wielu zmian w branży, przechodząc liczne zmiany organizacyjne,  podejmując decyzje te lepsze i te nie najgorsze, w roku 2020 powstała pierwsza polska, niezależna od kapitału zagranicznego, firma zajmująca się współpracą z największymi liczącymi się europejskimi producentami felg aluminiowych. 

rad_new_one

Jesteśmy importerem

Brock Alloy Wheels Deutschland GMBH

AUTEC GmbH & Co. KG

CMS Automotive Trading GmbH

BORBET GmbH
RONAL GmbH
Brock-RC
autec_logo_d
borbet
Ronal_Logo
Skoro już wiesz gdzie byliśmy...

Gotowy do współpracy?